Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
ikonka

Vliv rodičů na stravování dětí

Vloženo 14.11.2016 | Autor: Zdenka Macháčková
V poslední době se hodně hovoří o tom, že úspěšnost všech ozdravných trendů ve školním stravování závisí na rodičích. Ti mají mimořádně velký vliv na to, co jedí jejich děti, často mnohem větší než samotné školní jídelny.
ikonka

Potřebují školní jídelny tolik výživových doporučení?

Vloženo 1.11.2016 | Autor: Alena Strosserová
V poslední době se na školní jídelny hrnou různá doporučení, jak vařit. V čem se liší a v čem se shodují? Víte, jakým doporučením se řídí vaše jídelna a co je jeho obsahem?
ikonka

Skončí školní bufety?

Vloženo 13.10.2016 | Autor: Pavel Ludvík
Asi víte, že platí nová vyhláška, která reguluje sortiment bufetů a automatů ve školách. Omezení jsou však velmi tvrdá a vypadá to, že řada bufetů skončí. Kde pak budou děti nakupovat svačiny?
ikonka

Kuchařky se o prázdninách učily připravovat netradiční pokrmy

Vloženo 25.9.2016 | Autor: Pavel Ludvík
Letní prázdniny jsou obdobím, kdy se konají různé akce pro kuchařky ze školních jídelen. Přijměte pozvání na dvě taková setkání. Jejich výsledky mohou přispět k dalšímu osvěžení školních jídelníčků.
ikonka

Nejlepší školní oběd je letos z Vrchlabí

Vloženo 15.9.2016 | Autor: Jiří Plzák, Pavel Ludvík
Proběhlo finále dalšího ročníku celostátní soutěže kuchařek. Co přineslo a kdo vyhrál? Na jaké nové a atraktivní obědy se mohou těšit děti ve školních jídelnách?
ikonka

Má mít dítě právo výběru školního oběda ze dvou menu?

Vloženo 15.8.2016 | Autor: Pavel Ludvík
Vybírat oběd ze dvou neb více jídel? Je to pokrok nebo ne? Přečtěte si, jaké je stanovisko rodičů, co na to jídelny a odborníci na výživu.
ikonka

Proč jsou obézní české děti aneb manipulace s rodiči

Vloženo 1.8.2016 | Autor: Pavel Ludvík
Na konci června se v českém tisku objevil další článek bojující proti výživovým normám pro školní stravování. Je plný ironie, polopravd, naopak některá podstatná fakta ze školního stravování v něm chybí. O co jeho autorce jde?
ikonka

Znovu hamburger ve školní jídelně

Vloženo 5.7.2016 | Autor: Pavel Ludvík
V řadě školní jídelen přemýšlejí, jak na zdravou stravu. Uvažují o tom, zda dětem předkládat pouze zdravá jídla, nebo jak upravovat ta, která sice zdravá nejsou, ale děti je milují.
ikonka

Nemůžeme do dětí pořád jen cpát zdravé jídlo

Vloženo 13.6.2016 | Autor: Pavel Ludvík
Je pěkné, když školní jídelna nabízí zdravá jídla, která jsou v souladu s výživovými doporučeními, ale co na to strávníci? Snědí je vůbec, plní taková jídla svůj účel? Některé jídelny to proto zkouší jinak.
ikonka

Klasika, ale i exotika ve školních jídelnách

Vloženo 23.5.2016 | Autor: Pavel Ludvík
Stále více se ve školních jídelnách objevují jídla zahraniční kuchyně. Letošnímu jaru vévodila v mnoha jídelnách kuchyně thajská. Seznamte se s celorepublikovým projektem Dny thajské kuchyně, který seznámil děti s exotickými jídly.Jídelny.cz, s.r.o., Farského 638/14, 326 00 Plzeň - Východní Předměstí, Česká republika
Telefon: +420 731 331 095, e-mail: info@jidelny.cz